Hakkımızda


BİZLERKİMİZ?


        Sanat uzun zamandır insanların kendini ifade etmesi için önemli bir araç olmustur. Ancak sanat terapisinin bunlardan farkı, bir sanat terapisti aracılıyla, sorunun kaynağına yönelik ve çözüme odaklı bir süreç içermesidir. Sanat terapisi, kişinin ilgi, beceri ve yaratıcıklarına uygun, öznel ve özgün bir programla ilerleyerek beynin her iki tarafını da koordineli bir şekilde kullanmayı mümkün kılan bir terapi yöntemidir.

       TYSA  “TERAPİ YAŞAM SANAT ATÖLYESİ ” özünde bir Sanat Psikoterapi Merkezi‘ dir. Bünyesinde terapötik ( kisisel veya grup ) atölye seansları barindirir. Terapi Yaşam Sanat Atölyemizin tüm programların da , katılımcıların yaşları, cinsiyetleri, sosyo ekonomik durumlari ve kökenleri ne olursa olsun kimlik arayışları üzerine odaklanan çalışmalarımız  ön plandadir. Ailelere, çocuklara, yetişkinlere, kurumlara verilen birebir veya grup danışmanlık atölyeleridir.

Sanatin kendi basina iyileştirici elementlerin öncülüğünde, tema’li terapötik çalışmalarımızın   içerisinde SANATsürprizlerle dolu kapilarini bize açan, yol gösteren bir iletisim aracidir.

Tüm seanslarımız ,.bireylerin veya grupların ihtiyaçlarına göre hedeflenen dogrultuda , Uzm. Psikolog,  sanat psikoterapistleri veya sanatçı yada sanat eğitmenleri esliginde gerceklestirilir…

Terapi Yaşam Sanat Atölyesi aynı zamanda uluslararası bağlamda profesyonel iş birliği ve destek sağlayan geniş çaplı sanatçı ve eğitimci platformudur.  Terapi Yaşam Sanat Atölyesinde hem İngilizce hem Türkçe olarak bireysel ve grup terapileri devam etmektedir.TYSAUZMANLARIMIZ

Alanlarında Uzman Uzmanlarımız


Işık Selin Yazar

Uzman Psikolog, Sanat Psikoterapist

Pelin Yazar

Atelierista, Ressam

Mert Yazar

Eğitmen, Yaratıcı Drama Lideri

Selin Köksal

Eğitmen, Piyanist


REFERANSLARIMIZ

Danışmanlık yaptığımız bazı firmalar
Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurduğunuzda sizinle gün içerisinde iletişime geçeceğiz.
HEMEN GÖNDER
close-link